Користь кардіотренувань

Про користь кардіотренувань можна написати багато, починаючи від приємного відчуття бадьорості, закінчуючи складними хімічними процесами, які відбуваються в організмі під час кардіонавантажень. Давайте резюмуємо всю цю інформацію та виділимо головне.

Що таке кардіотренування?

Kardia з грецької перекладається як серце, звідси і назва – тренування, що прискорюють серцебиття. Це може бути будь-який вид фізичної активності: біг, аеробіка, тренування на орбітреку або велотренажері, плавання та ін., головне – щоб ЧСС було на заданому рівні протягом всього тренування. Підібрати оптимальне кардіотренування вам допоможе тренер. Важливо враховувати стан здоров'я, поставлену мету, дотримуватися техніки виконання та стежити за пульсом і диханням. Аеробні тренування не приносять швидкий результат, тому виконуйте їх регулярно і запасіться терпінням.

Зміцнення серцевого м'яза

Серце, як і будь-який м'яз, потребує регулярних навантаженнях. Це дозволить йому залишатися в тонусі і працювати продуктивніше. Під час кардіотренування серцевий м'яз і система кровообігу працюють максимально інтенсивно, оскільки вони змушені перекачувати більше крові. Процес аеробного тренування супроводжується почастішанням серцевих скорочень і дихання. Всі м'язові рухи відбуваються за рахунок енергії, яку ми отримуємо через окислення киснем молекул глюкози.

Кардіотренування сприяють зниженню рівня холестерину в крові, нормалізують артеріальний тиск. Завдяки зміцненню серцевого м'яза, знижується ризик розвитку гіпертонії, діабету і багатьох інших захворювань.

Насичення киснем

При виконанні кардіонавантажень зміцнюється дихальна система. Це сприяє насиченню киснем всіх органів і тканин. Від кисню залежить функціонування всіх клітин в організмі людини, саме це і дає нам енергію. Однак саме по собі дихання не постачає в наш організм кисень в необхідній кількості. Розвинути апарат дихання можна кількома способами, найпростіший і найдоступніший з них – кардіотренування. Завдяки їм можна збільшити об'єм легенів, отримати більш глибоке дихання і забезпечити організм достатньою кількістю кисню.

Особливо це необхідно спортсменам, які мають анаеробні навантаження: через роботу м'язових волокон в кров надходить молочна кислота, а її надлишок перенапружує печінку. У пауерліфтингу зруйновані білки навантажують нирки. Різні стресові ситуації перевантажують ЦНС. Щоб компенсувати це, необхідно наситити клітини киснем в достатній кількості.

Інші переваги

Окрім перерахованих вище пунктів, кардіотренування розвивають витривалість, запобігають розвитку багатьох захворювань, покращують гормональний фон, психоемоційний стан, сприяють поліпшенню сну, зміцнюють імунітет. Проконсультуйтесь з тренером і підберіть для себе оптимальний вид навантажень, який буде приносити не тільки користь для вашого організму, але й задоволення від процесу!