Як навчитися плавати

Вік живи – вік учись, прислів'я, яке напевно знає кожен, і якому слідують ті, хто відкриває для себе щось нове та не боїться змін. Вчитися плавати можна в будь-якому віці, головне – правильно організувати весь процес. Саме про це і піде мова в нашій статті. Дочитайте до кінця, щоб дізнатися як можна навчитися плавати та що для цього потрібно.

Навіщо взагалі вчитися плавати?

Питання скоріше для дорослої аудиторії. Так, більшість вчиться плавати в дитинстві, але що якщо в дитинстві упустив цей момент? У моря можна і на бережку погуляти, або на матраці поплавати. Однак не варто опускати той факт, що плавання – це не тільки морська розвага, це дуже корисний вид фізичної активності, у якій практично немає протипоказань, і яка ідеально підходить людям різного віку, особливо тим, у кого є травми.

У воді зменшується навантаження на опорно-руховий апарат, але при цьому м'язи працюють на повну. Активно спалюються калорії, посилюється циркуляція крові, тренується серцевий м'яз, розвиваються легені, зміцнюються м'язи. Як бачите, набереться з десяток причин навчитися плавати, цей навик корисний в будь-якому віці.

Як навчитися плавати дорослій людині

Чому вкотре такий акцент на віці? Тому що дорослим це дійсно зробити складніше. Потрібно подолати психологічний бар'єр, сформовані страхи та комплекси. Часом робота над цим буває складніша, ніж сам процес навчання.

Якщо ви залишили всі сумніви позаду, справа залишилася за малим: вибрати басейн і тренера. Якщо ви не знаєте, де можна навчитися плавати, то краще за все віддати перевагу саме басейну, з багатьох причин:

  1. У басейні немає течії, як у відкритому водоймищі. У статичній воді простіше та безпечніше навчитися плавати з нуля.
  2. У басейні є позначки глибини на різних ділянках. Починати можна на мілині, і з часом робити короткі запливи на глибину, поступово збільшуючи дистанцію. У річці ж глибина може бути непередбачуваною.
  3. Коли ми вчимося плавати з нуля, психологічно простіше плисти біля бортика, знаючи, що можна зупинитися в будь-який момент і перепочити – ще одна перевага басейну.
  4. І, звичайно ж, найголовніше – в спортивних комплексах і басейнах завжди є досвідчені тренери, які детально розкажуть, як правильно навчитися плавати, як розігріватися перед тренуванням, на що звертати увагу, і т.д.

Як навчитися плавати дитині

Схема така ж, як і з дорослими, тільки простіше, тому що у дітей немає такого страху. Як ви вже зрозуміли, перевагу варто віддати басейну, а не водойму, потрібно тільки переконатися в наявності дитячого басейну та тренера для дітей, який знає, як навчитися плавати дітям, і допоможе освоїти цю важливу навичку.

Плавання розвиває у дітей координацію, коригує поставу і розвиває опорно-руховий апарат, стимулює зростання, загартовує організм, покращує метаболізм і сон. Саме тому багато батьків задаються питанням, як навчитися добре плавати дітям, і віддають перевагу тільки досвідченим інструкторам.

Вчимося плавати в басейнах спортклубу Tetra

Відкритий, закритий і дитячий басейни, тренажерний зал і спортивні секції на території комплексу, групові та індивідуальні заняття, комфортабельні роздягальні, а також сауна, SPA, і інші додаткові послуги. Все це знаходиться на території величезного спортивного комплексу Tetra, де можна не тільки дізнатися, як навчитися плавати в басейні, але й підключитися до спортивного способу життя.

У спортивному комплексі Tetra працюють досвідчені висококваліфіковані інструктори з плавання, які пояснюють, як навчитися плавати з нуля як дитині, так і дорослому. Спочатку інструктор пояснює теорію і техніку виконання: як робити гребок, як повертати корпус, як працюють кінцівки, як правильно дихати. Потім відбувається занурення і спроби робити перші гребки на мілині, поступово збільшуючи дистанцію. Інструктор не тільки покаже, як навчитися плавати, але і підстрахує в воді, а також завжди буде підтримувати і підбадьорювати в освоєнні нової навички.


За скільки занять можна навчитися плавати?

Все залежить від індивідуальних особливостей, старанності під час тренувань та їх кількості. У холодну пору року можна тренуватися в закритому басейні, а влітку ласкаво просимо на відкриту площадку! Іноді вистачає навіть декількох занять, щоб навчитися триматися на воді та робити гребки, а якщо ви націлили в професійні спортсмени – що ж, досконалості немає меж!