Як відновити тренування після ковіду

Вірус Covid-19, незважаючи на всю паніку і хаос, який він накоїв в світі – звичайна хвороба, років через 10 ми навчимося з нею жити і боротися, як з тим же грипом. Будь-яка хвороба переноситься у всіх по-різному, адже багато що залежить від імунітету, виконуваної профілактики, своєчасного і правильного лікування та ін.

Когось ця хвороба захопила міцно, з ускладненнями і важкою переносимістю, а хтось переніс її безсимптомно. Проте пауза з тренуваннями робиться в обох випадках, тому що навіть якщо ви себе добре відчуваєте, але знаєте, що заражені ковідом, потрібно перебувати вдома на самоізоляції. Більш того, ці заходи безпеки актуальні і для інших хвороб, але, на жаль, багато хто ними нехтує. Навіть якщо ви прийдете в зал з легким нездужанням або нежиттю, ви неодмінно зможете заразити інших людей, та невідомо, чи будуть вони також легко переносити хворобу.

Друга, менш гуманна, але не менш важлива причина пропустити тренування через хворобу – поберегти себе. Навіть якщо ви, будучи хворим, відчуваєте себе добре, ваш організм в цей самий момент активно веде боротьбу з недугом, і кидає на це всі свої сили. Навантаження і перенапруження ЦНС в цей момент можуть перешкодити йому, і хвороба посилиться.

То коли йти в зал після ковіду?

По-перше, ви повинні добре себе почувати. Якщо сили та фарби в життя повернулися, і ви відбули вдома карантин – збирайте спортивну сумку. У деяких випадках можуть зажадати негативний тест, але навряд чи ви будете повідомляти спортклуб, що пропустили заняття через ковід, просто будьте відповідальними і порядними, переконайтеся, що тепер ви не наражаєте на небезпеку оточуючих.

З чого почати

Однозначно, не з хардкору, яким би видом фізичних навантажень ви не займалися раніше. Якщо це тренажерний зал – почніть з менших ваг і скоротіть кількість підходів або інтенсивність тренування. Якщо це фітнес – тренуйтеся в півсили. Скоротіть кількість запливів в басейні, і почніть з простих і спокійних стилей плавання.

По-перше, після хвороби організм завжди слабкіше, йому потрібен час на відновлення, тому й фізичні навантаження потрібно давати поступово, щоб зміцнювати його, а не забирати останні сили та працювати на знос. По-друге, в перебіг хвороби ваші м'язи були без навантаження, їм потрібен час, щоб повернути тонус. Після перших тренувань може навіть відчуватися крепатура.

За декілька днів до повернення в зал спробуйте зробити зарядку або легке тренування вдома. Підключіть піші прогулянки, вони допоможуть переключитися з домашнього ув'язнення в активний режим. У залі поступово нарощуйте темп, якщо відчуваєте втому – зупиняйтеся. Обов'язково дотримуйтеся питного режиму і не забувайте про збалансований раціон, тому що харчування – це основне джерело енергії та сили для організму.

Коли збільшити навантаження і повернутися до колишнього режиму тренувань?

Все просто, коли відчуєте, що готові. Це означає, що ви без труднощів виконуєте полегшений варіант тренування, немає ускладнень від поступового підвищення інтенсивності. Ви почуваєте себе добре під час і після тренування. Не поспішайте і не встановлюйте собі ніякі дедлайни, краще повернути навантаження поступово, без стресу для організму, ніж кинути виклик собі і погіршити свій стан. Пам'ятайте, що ви завжди можете попросити тренера допомогти вам перебудувати програму і правильно підібрати інтенсивність тренувань. Виконуючи всі рекомендації, ви дуже швидко повернетеся до ладу!