Чи можна займатися спортом при варикозі

Варикоз з'являється через порушення кровообігу, коли кров починає рухатися не вгору, до серця, а вниз. Венозні стінки розширюються і руйнуються, через що з'являються набряклості, а згодом і виразки. Найбільша небезпека цієї хвороби – утворення тромбів, що може привести навіть до інфаркту або інсульту. Захворювання, безсумнівно, дуже серйозне, та вимагає якісного лікування. У запущених формах спорт протипоказаний, проте деякі види фізичних навантажень допоможуть зменшити симптоми варикозного розширення та усунути дискомфорт.

Перш, ніж приступити до занять спортом

Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. На фоні варикозу можуть спостерігатися і інші ускладнення зі здоров'ям, тому в такому випадку навантаження повинні підбиратися виключно індивідуально. Все залежить не тільки від занедбаності самого варикозу, але й від вашого самопочуття, а також наявності супутніх проблем із здоров'ям. Уникайте надмірних навантажень і віддавайте перевагу таким видам спорту, які сприятимуть покращенню відтоку крові та підсилять роботу литкових м'язів.

Біг при варикозі

Це фізичне навантаження підходить далеко не всім людям, що страждають від варикозу. Але якщо пробіжки не викликають у вас дискомфорт або біль, можна сміливо бігати в легкому темпі. Для пробіжок вибирайте грунтову або трав'янисту місцевість, також підійде і бігова доріжка. Переконайтеся, що ваше взуття підходить для бігу, та ще краще придбати спеціальні кросівки. Якщо під час пробіжки відчуваєте втому – переходьте на ходьбу, але не стійте на місці і не сідайте, а також для запобігання застій крові. Проконсультуйтеся з лікарем, чи потрібно одягати компресійну білизну для пробіжки, і як її підібрати. Та, найголовніше, добре розминайтесь, дотримуйтесь правильної техніки бігу і не перевтомлюйтесь.

Піші прогулянки

Якщо біг вам не до душі, або протипоказаний, замініть його на піші прогулянки! Ходьба корисна не тільки при варикозі, але й в принципі всім людям без винятку. Під час ходьби м'язи скорочуються, масажуючи вени, кров в судинах рухається швидше і легше підіймається вгору, це ідеальний спосіб уникнути застою крові.

Також при варикозі дуже корисна скандинавська ходьба з використанням опорних палиць. З їх допомогою навантаження частково переноситься на інші групи м'язів, розвантажуючи ноги. Підберіть оптимальний темп і поступово збільшуйте дистанції.

Стаємо на лижі

Незважаючи на те, що катаючись на лижах, ви також використовуєте опорні палиці, як і при скандинавській ходьбі, навантаження на ноги все одно залишаються істотними, особливо при спусках, коли лижні палиці практично не задіюються. Зіткнувшись з варикозом, варто виключити екстремальне катання та віддати перевагу рівній, перевіренній місцевості.

Еліптичний тренажер

Ідеальний вид фізичного навантаження при варикозі, який можна отримати в тренажерному залі. Якщо заняття на вулиці вас не вражають, зверніть увагу на орбітрек, він є в кожному спортклубі. Цей тренажер вважається кориснішим, аніж бігова доріжка, тому що при бігу коліна і хребет людини відчувають серйозні ударні навантаження. Крім цього, займаючись на еліптичному тренажері, ви отримуєте корисне навантаження на все тіло, задіюються навіть м'язи преса. При варикозі швидкість не повинна перевищувати 4 кроки в секунду, і, знову-таки, для цих занять не повинно бути протипоказань.

Йога

Незважаючи на свою статичність і спокій на перший погляд, йога вимагає значних зусиль для виконання всіх вправ і асан. Далеко не всі з них корисні при варикозі. Перевернуті асани (коли ноги знаходяться вище корпусу або голови) є корисні, тому що вони знімають навантаження з венозних стінок і полегшують рух крові до серця. При цьому ці пози вважаються досить складними та виконуються в основному практикантами другого і третього рівнів, а їх не досягти без базових азів йоги з елементарними асанами. Ось такий парадокс. Єдиний вихід з такої ситуації – знайти спеціальну групу, або займатися індивідуально. В такому випадку практика буде містити найбільш підходящі елементи, які не зашкодять, а навпаки покращать стан вен та зміцнять м'язи всього тіла.

Хочеться ще раз зробити акцент на тому, що перш ніж приступити до будь-якого з видів фізичного навантаження при варикозі, потрібно обов'язково проконсультуватися з флебологом. Грамотний і відповідальний підхід до спорту при варикозі допоможе вам усунути хворобливі симптоми та зміцнити вени в ногах.

Ми будемо раді підтримати вас і запропонувати різні види занять, які доступні при варикозі.