Плавання вільним стилем в басейні

Плавання – це якісний вид фізичної активності, який ідеально підходить для більшості людей. Воно зміцнює різні системи в організмі людини, розвиває м'язову тканину, тренує витривалість, допомагає позбутися від зайвих калорій та мати струнку фігуру.

Існують кілька стилів плавання. У цій статті ми розберемо вільний стиль плавання, він же кроль на грудях. З усіх видів це найшвидший, тому йому віддають перевагу тріатлети та плавці в змаганнях на відкритій воді. Плавання вільним стилем дозволяє пропливати досить великі відстані без критичної втоми.

Техніка плавання кролем

Освоїти вільний стиль досить просто, хоча техніка виконання вважається складною. Важливо дотримуватися правильного виконання рухів та не нехтувати корисними рекомендаціями. Згодом ви зможете освоїти вільний стиль – плавання в басейні з регулярними тренуваннями, і при необхідності з інструктором, принесуть бажаний результат.

Плавання вільним стилем передбачає пересування у воді в положенні животом вниз, при цьому кінцівки працюють перпендикулярно її площині.

Основні положення:

  • Руки і ноги працюють безперервно, при цьому руки роблять поперемінні гребки, а ногами плавець робить удари;
  • Під час гребка корпус трохи повертається;
  • Обличчя опущено вниз, вдих робиться під час виносу руки, коли повертається грудна клітка і голова.
Інтуїтивно людина розуміє, як плисти вільним стилем, але для досягнення більшої ефективності та швидкості, необхідно чітко дотримуватися техніки виконання. При цьому варто враховувати, що існують різні варіанти рухів рукою при гребку, і безліч схем роботи ногами. Також вдих можна робити через різну кількість гребків і на різні боки. Найкраще підібрати індивідуальну техніку, яка буде відповідати можливостям і поставленим цілям.

Виконуючи вільний стиль в плаванні, рука при гребку змінює п'ять положень: захоплення води, поштовх, вихід з води, пронос і вкладання. При цьому в цілому одне таке коло має звивисту траєкторію. Подібні нюанси існують і при роботі ніг, а також голови і корпусу. Техніка плавання вільним стилем дійсно має безліч нюансів, тому якщо ви не володієте нею, краще почати з занять з інструктором. Відеоінструкції або теоретична частина можуть лише побічно ознайомити з технікою, тоді як інструктор зможе виправити положення тіла, оцінити правильність виконання, підібрати відповідні вправи і темп тренування.


Цікаві факти про вільний стиль:

  • Це найшвидший спосіб плавання
  • Рівень складності навчання – середній
  • За годину можна спалити 550-620 ккал/год (розрахунки наведені при плаванні без перерви)
  • Навантаження дуже інтенсивне, неможливо плисти в розслабленому темпі і відпочивати
  • Вимагає високої координації і узгодженості рухів

Заняття в басейні спортклубу Tetra

У вашому розпорядженні два комфортабельних великих басейни, відкритий і закритий. Розмічені доріжки в басейні дозволять вам безпечно освоїти і практикувати вільне плавання, або будь-який інший стиль. Також ви можете відвідувати групові заняття і спробувати аква-йогу, аква-пілатес, кардиотренировки в воді або заняття з обважнювачами. В основному розділі ви можете ознайомитися з усіма діючими пропозиціями і підібрати для себе оптимальний вид тренувань.