Користь плавання у басейні

Плавання – це вид фізичного навантаження, який ідеально підходить для всіх без винятків! У басейн приходять на заняття для підтримки фізичної форми і здоров'я, а також ті, для кого плавання це спорт чи просто хобі. Користь плавання доведена неодноразово, ним займаються дорослі, діти, і навіть немовлята! Це ідеальне навантаження для людей із зайвою вагою або ожирінням, тому що калорій в басейні спалюється дуже багато, але при цьому немає навантаження на коліна і суглоби. Плавання навіть рекомендують особам з фізичними вадами або в період реабілітації! Якщо ви хочете записатися на плавання – користь від цієї затії буде максимальною і різноманітною.

Переваги і користь від плавання

  1. Зниження ваги і коригування фігури. Під час плавання спалюється від 150 до 650 ккал за годину, в залежності від стилю плавання, маси тіла, а також інтенсивності тренування. Під час запливу в роботу включається багато груп м'язів, а холодна вода сприяє витратам додаткової енергії. Зайва вага стрімко йде, а тіло поступово набуває рельєфність, особливо в поєднанні з іншими видами фізичної активності.
  2. Поліпшення постави. Плавання корисно для зміцнення м'язів спини і коригування постави, особливо тим, хто більшу частину дня проводить за комп'ютером – тобто практично всім! У воді на хребет сприяє менше гравітаційне навантаження, при цьому м'язи спини, грудної клітки і попереку максимально включені в роботу. Якщо ви хочете позбутися від сутулості і відвідувати басейн, користь в максимальному обсязі в цьому випадку буде від плавання кролем на спині.
  3. Здоров'я для серця і легенів. Користь плавання для організму описана з точки зору його позитивного впливу на ті чи інші системи та органи, зокрема і в першу чергу – на серце та легені. Перш за все варто розуміти, що плавання – це кардіонавантаження, тобто серцевий м'яз скорочується частіше, тим самим накачується, як біцепс на руці, і міцнішає. Також під час плавання підвищується еластичність легенів, за рахунок чого збільшується їх обсяг. У людей, що займаються плаванням, можливості дихальної системи розвинені в рази краще.
  4. Користь для суглобів. Як уже згадувалося раніше, в воді людина не отримує таке навантаження на суглоби, як при будь-якому іншому виді фізичної активності, тому це ідеальний спосіб тренувань для людей, у яких існують якісь проблеми з суглобами, або для тих, хто вибрав для себе плавання в якості профілактики.
  5. Альтернатива важким навантаженням. Іноді при регулярних тренуваннях в залі хочеться взяти паузу і перепочити, але тільки не варто зовсім відмовлятися від них. Користь плавання в басейні може бути такою самою, а в деяких випадках і більше, ніж від тренувань в залі. Займаючись плаванням, ви зможете ненадовго переключитися, але при цьому будете продовжувати підтримувати себе у формі.
  6. Відновлення після травми. Багато хто знає про користь плавання в період реабілітації. Дійсно, це ідеальний спосіб відновитися після травми. Не забувайте, що буде не зайвим тренуватися під наглядом інструктора, а в деяких випадках може знадобитися інструктор реабілітаційного плавання.
  7. Розвиток координації. Так, ця навичка дійсно відмінно розвивається у воді, так що її можна визначити як ще одну користь від плавання в басейні. Робота рук, ніг, голови і корпусу повинні бути злагодженими для виконання правильної техніки того чи іншого стилю, що дуже добре розвиває координацію.
  8. Цифровий детокс. Багато хто не розлучаються зі смартфоном навіть на біговій доріжці, в басейні ж це зробити не вдасться. Відпочиньте від нескінченного потоку інформації і присвятіть цей час своєму тілу та думкам.
  9. Релакс. Навздогін цифровому детоксу – звільніться від світу під час тренування і насолодіться перебуванням у воді. Відчуйте, як легко ваше тіло розтинає воду, як воно отримує фізичне навантаження, але при цьому ви відчуваєте себе комфортно і розслаблено. Не обов'язково працювати в швидкому темпі, якщо ви хочете відпочити і відокремитись від сторонніх думок!
  10. Розвага. Так-так, ще одна користь плавання у вигляді розваги, адже це може бути дійсно весело! Відвідуйте басейн з сім'єю або друзями, можна влаштувати змагання з запливів, ігри у воді, або відвідати різні групові тренування, такі як аква-пілатес.

Плавання у Фітнес клубі Tetra

Насправді можна додати ще багато пунктів на тему того, чи корисно плавати в басейні. Головне винести для себе те, що це дійсно відмінний спосіб фізичної активності, який подарує струнку фігуру, заряд бадьорості та гарний настрій. Чекаємо вас в закритому, а в літній період і в відкритому басейнах спортивного комплексу Tetra!