Користь тренувань при болях у спині

Кожен з нас стикався з болями у спині, в когось вони бувають після травми, хтось сидить в неправильній позі на робочому місці, хтось нехтує технікою виконання вправ під час тренувань. Банально поганий матрац може стати причиною болей у спині. Правильно підібране фізичне навантаження і вправи можуть допомогти позбутися від цих неприємних відчуттів, проте на цьому місці варто зробити паузу.

Якщо ви відчуваєте тривалі болі у спині, які постійно турбують вас, і навіть посилюються – це привід звернутися до лікаря: хірурга, травматолога чи невропатолога. Однозначно вас направлять зробити МРТ, тому що цей вид обстеження найбільш інформативний в постановці вірного діагнозу, відштовхуючись від якого і визначається користь та вид фізичних навантажень.

Однак не заглядаючи в медичну картку можна сказати одне: рух – це життя. Болі в спині можуть навіть стати сигналом того, що ви ігноруєте це правило: не виконуєте розминку, розтяжку, або не влаштовуєте короткі перерви протягом робочого дня. Причин виникнення болей у спині може бути мільйон, але якщо прибрати з рівняння важкі травми та індивідуальні особливості вад розвитку та ін., то можна сміливо заявити, що спеціальні вправи не тільки зміцнять спину, але й позбавлять від болю, а також поліпшать самопочуття в цілому.

Які фізичні навантаження корисні при болях у спині?

Розминка та розтяжка. Її настійно рекомендують виконувати навіть з міжхребцевої грижею. Ви напевно знаєте всі ці вправи:

  • кішечка: встаньте на коліна, спираючись руками в підлогу, та добре прогніться в цій позі, а потім округліть спину;
  • кобра: лежачи на животі обличчям вниз, підніміть корпус і утримуйте положення на витягнутих руках з упором в підлогу, ноги і стегна притиснуті до підлоги. У такому положенні закиньте голову і потягніться назад, а потім підведіться, перемістивши сідниці на п'яти, і розслабте спину, опустивши корпус на підлогу;
  • нахили, в межах своїх можливостей;
  • різні варіанти скруток;
  • вправи з розведенням рук стоячи або на стільці, а також ще 100500 вправ, які можна знайти самостійно, прочитати в брошурах, які видають лікарі, або ж дізнатися у тренера в спортивному клубі.

Плавання. Це ідеальний вид фізичного навантаження при болях в спині. Специфіка знаходження у воді полягає в тому, що знижується навантаження на кістки, але при цьому м'язи добре працюють. Наприклад, плавання знижує навантаження на хребет, зміцнюючи м'язи спини. Також плавання сприяє коригуванню сутулості і попереджає розвиток остеохондрозу.

Фітнес. Багато вправ в фітнесі підходять для зміцнення спини і зняття больових відчуттів, але далеко не всі. Звичайне тренування в фітнес-клубі розраховане на здорову людину, тому у випадках будь-яких проблем зі спиною, підійдуть лише індивідуальні тренування з фітнесу з тренером, який підбере відповідні безпечні вправи та простежить за правильністю їх виконання.


Прості поради, які допоможуть позбутися від болю в спині, і запобігти їх появі

  1. Завжди стежте за поставою, особливо, сидячи за комп'ютером. Згодом рівна спина може стати звичкою.
  2. Робіть короткі перерви протягом робочого дня, можна навіть ставити будильник, який нагадуватиме, що пора трохи пройтися, потягнутися, і може навіть зробити декілька нахилів;
  3. Намагайтеся походити 10 тис. кроків на день, якщо протягом дня ви нерухомі, а на роботу добираєтеся на авто – заведіть правило прогулюватися півгодини перед сном: гуляйте з дитиною, з собакою, просто пройдіться по місту;
  4. Не забувайте про спорт. Навіть мінімальне фізичне навантаження це краще, аніж нічого. Знайдіть те, що вам до душі: тренажерний зал, фітнес, теніс, басейн, можливо якісь види боротьби або просто йога, пілатес або розтяжка;
  5. Робіть просту зарядку вранці. За 5 хвилин можна встигнути зробити присідання, нахили, обертання, махи, і навіть пару віджимань. Вам скаже спасибі не тільки ваша спина, але й все тіло, за такий приплив бадьорості та сил зранку.